Pojedynczy mięśniak w macicy i torbiel jajnika

Dzis po kontroli ginekologicznej okazało się ze mam pojedynczy mięśniak w macicy i mala torbiel na lewym jajniku. Miesniak jest od góry o regularnych granicach, dolem się rozlewa, nie ma jednoznacznych granic. Wielkosc 4 cm. Mam zglosic się do kontroli za 3 miesiące w celu sprawdzenia czy mięśniak rosnie czy nie. jestem strasznie niespokojna. Czego mogę się spodziewać? Mam 50 lat, w wieku 40 lat rodziłam dziecko, teraz mam wkladke Mirene. proszę o pomoc. pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W obecnej sytuacji obserwacja zmiany wydaje się być rozsądnym postępowaniem. Proszę udać się na wizytę w umówionym terminie lub wcześniej w przypadku wystąpienia niepokojących objawów.