Pokrzywa a stosowanie preparatu Warfarin

Witam Proszę mi powiedzieć czy pokrzywa rozrzedza krew i ewentualnie czy móżna ja stosować z lekiem warfin Dziękuję i pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Informacja od producenta leku: Preparaty ziołowe mogą albo zwiększać działanie warfaryny, np. miłorząb (Ginkgo biloba), czosnek
(Allium sativum), arcydzięgiel (Angelica sinensis, zawiera kumaryny), papaja (Carica papaya) lub
szałwia (Salvia miltiorrhiza, zmniejsza eliminację warfaryny), lub zmniejszać jej aktywność, np. żeń-
szeń (Panax spp.). Działanie warfaryny można również zmniejszyć poprzez jednoczesne stosowanie
preparatu ziołowego z dziurawca zwyczajnego (Hypericum perforatum).

Pokrzywa nie rozrzedza krwi i nie ma wpływu na działanie preparatu Warfin.