Czy Ginkgo biloba może powodować krwotoki?

Czy przyjmowanie ginkgo biloba (160mg) może spowodować krwotok lub wywołać miesiączkę?
KOBIETA, 22 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ginkgo biloba to miłorząb japoński, który jest jedną z najstarszych roślin na świecie. Jest w stanie obniżyć wysokie ciśnienie krwi, oczyścić organizm z toksyn, zniwelować stany zapalne, a nawet spowolnić proces starzenia. Stosowany jest więc podczas leczenia demencji oraz w stanach wzmożonego wysiłku umysłowego.

Trzeba być jednak ostrożnym, ponieważ preparaty zawierające miłorząb japoński zwiększają ryzyko wystąpienia krwotoku, co zapewne miało miejsce w Pani przypadku. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, w których ginkgo biloba jest stosowany w nadmiarze.

Pod żadnym pozorem nie można go również łączyć z lekami przeciwbólowymi z kategorii NLPZ, ponieważ takie połączenie może być tragiczne w skutkach. O takim przypadku pisaliśmy w jednym z artykułów:

https://portal.abczdrowie.pl/polaczyl-ibuprofen-z-tym-suplementem-zmarl-z-powodu-krwotoku-do-mozgu.

Więcej informacji na temat działania tej rośliny znaleźć można pod adresem:

https://zywienie.abczdrowie.pl/co-na-pamiec-i-koncentracje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.