Jak wyleczyć problemy z pamięcią i koncentracją?

Witam Mam 39 lat. Od lat biorę Seroxat / 1 tabl. rano / Od kilku miesięcy pojawiły się duże problemy z koncentracją i pamięcią. Lekarz przepisał do w.w leku Nootropil / 1 tabl. rano i 1 tabl. po południu / Nie widzę żadnej poprawy. Staje się to nie do zniesienia. Znalazłem zioła i tu moje pytanie. Czy mogę stosować Seroxat z mieszanką ziół? Skład zioł poniżej. - Miłorząb japoński liść - Yerba mate liść - Różeniec górski korzeń - Dziurawiec zwyczajny - Żeń szeń syberyjski korzeń - Wąkrotka azjatycka - Guarana - Piwonia biała korzeń - Szafran kwiat 1 łyżeczka / 2g / suszu zalać gorącą woda i zaparzyć pod przykryciem 15-20 minut. Pić 2 razy dziennie. Czekam z niecierpliwością Dziękuję za odpowiedz

Zdecydowanie nie polecam. ·

Przede wszystkim Seroxat nie powinien być przyjmowany z lekami serotoninergicznymi (do takich zalicza się m.in. preparaty na bazie ziela dziurawca, choć tu akurat występuje suszone ziele ale mimo wszystko) bowiem istnieje duże ryzyko ryzyko wystąpienia zespołu serotoninowego.

Ponadto nie zaleca się łączenia go z surowcami przeciwzakrzepowymi i wpływającymi na czynniki krzepnięcia (w przypadku Pana ziół jest to miłorząb japoński) istnieje bowiem bardzo duże ryzyko wystąpienia krwotoków.

Ponadto producent w ulotce wyraźnie nie zaleca stosowania leku z preparatami z dziurawca, ponieważ mogą one nasilić niekorzystne działanie leku.

Ziołolecznictwo w tym przypadku dysponuje odpowiednimi surowcami (zresztą mieszanka, którą Pan przytoczył, jest bardzo "solidna" ale niestety nie pozbawiona licznych przeciwwskazań) należy stosować je z rozwagą, z uwzględnieniem wszelkich stosowanych leków, najlepiej po konsultacji ze specjalistą.

Pozdrawiam serdecznie

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl