Czyy te zioła mogły spowodować stwardnienie rozsiane?

zioła a choroba stwardnienie rozsiane boczne moja mama piła Zestaw ziół wg. oryginalnego przepisu O. Andrzeja Czesława Klimuszko Na mięśniaki macicy 1. Rhiz. Tormentillae Kłącze pięciornika 2. Hb. Visci Ziele jemioły 3. Hb. Equiseti Ziele skrzypu 4. Hb. Bursae past. Ziele tasznika 5. Hb. Polygoni hydropip. Ziele rdestu ostrogorzkiego 6. Cort. Viburni opuli Kora kaliny koralowej 7. Flos Hippocastani Kwiat Kasztanowca 8. Fol. Myrtilli Liść borówki czernicy 9. Fol. Betulae Liść brzozy i po 1,5 roku czasu okazało się że jest chora że ma stwardnienie rozsiane boczne, czy te zioła mogły spowodować tak ciężką chorobę?

Absolutnie nie.

Wiele badań i obserwacji wskazuje na fakt, że stwardnienie rozsiane jest chorobą autoimmunologiczną, w wyniku której układ odpornościowy zwalcza komórki w tkance nerwowej. Istnieje również teoria o znaczeniu przebytych zakażeńwirusowych (np. wirusem Epsteina-Barr) oraz wskazanie jako podłoża przewlekłej mózgowo-rdzeniowej niewydolności żylnej.

Ziołolecznictwo dysponuje surowcami stosowanymi w terapiach wspomagających. Jeśli jest taka potrzeba zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl