Pokrzywka po gorączce, wymiotach i biegunce u 6-miesięcznego dziecka

Dlaczego u 6 miesiecznego niemowlaka wystepuje pokrzywka ? Kilka dni wczesniej mial temperature, wymioty, dzien pozniej biegunke, na kolejny dzien wszystko zniklo i zaczela sie wysypka. Dostaje syrop antyhistaminowy i po podaniu przez pol dnia znika i znowu sie pojawia(czesto jak jest goraco). Maluch jest rozdrazniony i ma problemy z zasnieciem jak rowniez czesto budzi sie w nocy.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wysypka może być spowodowana reakcją alergiczną. Proszę stosować zaleconą terapię. W przypadku braku poprawy konieczna będzie wizyta u lekarza.