Pola płuc rozedmowo przejaśnione z objawami miernego stopnia nieżytu
Witam serdecznie. Dzisiaj odebrałam wynik rtg klatki piersiowej z opisem"pola płuc rozedmowo przejaśnione z odjawami miernego stopnia nieżytu.Serce rtg bez zmian." Proszę o wyjaśnienie tego opisu ponieważ przez okres conajmiej 3 lat miałam robioną tomografię komputerową płuc i wyniki były dobre.

KOBIETA, 61 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Rozedmą nazywamy przewlekła chorobę płuc, która charakteryzuje się nieprawidłowym powiększeniem przestrzeni powietrznych położonych obwodowo od oskrzelików końcowych i destrukcją ścianek tych struktur. Skutkiem tego jest nadmierne upowietrznienie płuc, przy zmniejszeniu ilości pęcherzyków płucnych. Wskazana jest wizyta u specjalisty pulmonologa.