Połączenie opakowań tabletek Madinette a możliwe następstwa

Biorę tabletki MADINETTE od ok 5 lat .W ostatnim miesiącu połączyłam opakowania wziełam 22 tabletki - następnie zrobiłam przerwę. I tu sie pomyliłam bo byłam pewna że 1 tabletkę muszę wziąć w piątek a okazuje się że powinnam ją zażyć w czwartek. Wydłużyłam więc przerwę o 1 dzień.Współżyłam w sobotę w trakcie przerwy..Proszę o radę czy mam powody do obaw, jak się ma teoria do praktyki czy możliwa jest aż taka wpadka ? I natychmiastowa możliwość owulacji w przypadku wydłużenia tej przerwy ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Wydłużenie przerwy zmniejsza skuteczność antykoncepcji. Pozdrawiam