Polip jelita grubego a zdiagnozowanie guza wstępnicy

Witam, moją mamę bolał brzuch z prawej strony (bez innych objawów) i wykryto poprzez kolonoskopię 1 polipa jelita grubego o wielkości 3 mm. W diagnozie wpisano guz wstępnicy i pobrano wycinek do badania. Stąd moje pytanie czy tak mały polip może być już guzem(rakiem) ? Czy może być złośliwy i w jaki sposób powinno się go wyleczyć? Bardzo proszę o odpowiedź.

Polip 3 mm jest traktowany jako guz. Po wyglądzie można wstępnie postawić diagnozę i usunąć kolonoskopowo, Raczej nie pobiera się wycinka z tak małego polipa tylko usuwa w całości.Diagnoza kompletna będzie dopiero możliwa po badaniu histo-patologicznym.Prawdopodobieństwo, że jest złośliwy jest naprawdę małe.