Polip stwierdzony w badaniu kolonoskopowym

Witam ! Wczoraj miałam kolonoskopię , niestety lekarz nie udzielił mi wyjaśnienia pobadaniu. W opisie napisał , że w miejscu po usuniętym wyrostku widoczny przysadzisty polip o śr.10mm . We wnioskach jest informacja po łacińsku '' Nodulin haemorrhoidales gr.I. Polypus coeci. Carcinoid susp.''Proszę o wyjaśnienie.

Piotr Pilarski

Guzki hemoroidalne grupa pierwsza. Polip katnicy. Podejrzenie rakowiaka. Przosze poczekać na wynik badania histopatologicznego.

Pozdrawiam.

Trudno zinterpretować ten opis, choc podejrzeni carcinoidu jest poważne. Z drugiej stroni to zmiana bardzo rzadka i zwykle rozpoznawana tylkona podstawie badania mikroskopowego wycinków ( biopsji).
Powinna Pan zwrócić się do doświadczonego gastroenterologa.