Polipowate zgrubienia śluzówki w zachyłkach zębodołowych obu zatok

Dzień dobry Panie doktorze.Miałam robiony KT zatok.Oto wynik:Polipowate zgrubienia śluzówki w zachyłkach zębodołowych obu zatok.Kilka komórek sitowia przedniego obustronnie bezwietrzne-wypełnione pogrubiałą śluzówką.Poza tym wszystko jest ok. Jestem z Koszalina i bardzo się martwię,czy to coś poważnego.Laryngolog powiedziała,że muszę iść do stomatologa.Wielka szkoda,że w moim mieście nie ma takich specjalistów jak Pan.Bardzo Pana proszę o odpowiedź,czy to coś poważnego.Pozdrawiam serdecznie.Ania

Na pewno nie można tego tak zostawić.Trzeba określić które zęby są odpowiedzialne za ten stan i zrobić z nimi porządek - dlatego potrzebny jest stomatolog.Potem nie ma innego wyjścia jak powrót do laryngologa lub chirurga szczękowego i trzeba się położyć na oddział w celu chirurgicznego uporządkowania zatok.Tego ambulatoryjnie nie da się zrobić.