Polipowate zgrubienie błony śluzowej w lewej zatoce szczękowej

Szanowni Państwo, w drodze przewlekłego zapalenia zatok TK wykazała u mnie m.in. polipowate zgrubienie błony śluzowej w lewej zatoce szczękowej (rozmiar 3cm), przy zachowaniu drożności zatok. Laryngolog orzekł, że nie jest to powód do dalszego leczenia. Problemem pozostaje odczuwany dyskomfort (uczucie pełności w zatoce, szybkie blokowanie zatoki w przypadku nasilenia objawów zapalenia) czy powinienem w związku z tym martwić się wynikiem TK i diagnozą, szukać konsultacji u innego specjalisty?

Jeżeli jest już rozpoznanie polipa to kolejna konsultacja nic więcej nie wniesie. Polip usuwa się endoskopowo, jest to zabieg ambulatoryjny, po godzinie idzie się do domu. DrJach