Polipy w wyniku eldoskopii i polypus hyperplasticus

Witam po badaniu eldoskopii stwierdzono kilka polipów jeden z nich o średnicy 10cm z dwóch pobrano wycinek do badania dgn- polypus hyperplasticus ..czy konieczna jest operacja i na czym polega/?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, prawdopodobnie konieczna będzie operacja z kilku względów. Po pierwsze zmiana jest na tyle duża, że ryzyko dysplazji jest bardzo wysokie. Operacja będzie dodatkowo uzależniona od umiejscowienia, budowy i struktury polipa oraz pańskiego stanu zdrowia. Operacja może polegać na wycięciu miejscowym samego polipa ale prawdopodobnie będzie potrzebne resekcja kawałka jelita w którym umiejscowiony jest polip i jego zespoleniu. Proszę o konsultacje z lekarzem chirurgiem w tej sprawie. Pozdrawiam