Poluzowany ząb u 18-latki

Dobry wieczór, mam poważny problem. gdy miałam 7-8 lat rozwaliłam moją szczękę. przez to moje przednie zęby w górnej szczęce są krzywe. dziś jeden obluzował się na tyle ,że w każdej chwili wypadnie. boję się jeść bo strasznie boli. myślałam nad aparatem ale jeden stomatolog powiedział ze to martwy ząb i wypadnie po założeniu aparatu. ratuje mnie tylko zabieg, boje się go. co mam zrobić. mam 18 lat i nie chce być bez zęba

W wieku 18 lat zęby raczej same bez przyczyny nie wypadają. Należy zrobić pantomogram i postawić właściwą diagnozę, a potem dopiero zastanowić się co z tym można i należy zrobić.