Czy ząb faktycznie jest martwy?

Pod koniec roku 2020 mialam wymieniane plomby. Teraz okazalo sie ,ze jeden ząb jest martwy i trzeba przeleczyc. kanalowo Pytanie, czy mimo ze zab był zaplombowany, plomba cala, mial prawo stac się martwy? Czy raczej blad stomatologa? Przez poltora roku wszystko bylo ok.

Jeżeli była głęboka próchnica to ząb może obumrzeć po czasie, wszystko zależy od głębokości i stanu tkanek okolicznych. Przyczyną może być także uraz nie tylko zewnętrzny ale także zgryzowy jeżeli zęby nie są idealnie ustawione w łuku.