Szary ząb u 4-latka po uderzeniu

Prosze o info, co sie moglo stac: moj czteroletni syn okolo tydzien temu uderzyl sie w jedynke, przez jeden dzien nie mogl jesc, bo zab go bolal przy nagryzaniu. Dzisiaj zab zrobil sie szary. Pojdziemy do stomatologa, ale jest wieczor i juz dzisiaj sie martwie. Prosze o info. DZiekuje

Ząb obumarł. U czterolatka wskazane byłoby usunięcie martwych tkanek z wnętrza zęba i wypełnienie kanału. Utrzymanie zęba jak najdłużej pomoże w przyszłości uniknąć problemów ortodontycznych.