Ruchomość zębów u 18-latki

Witam. Mam 18 lat Zaczynają mi się ruszać zęby i nie wiem co mam z tym zrobić.. Da się to jakoś zatrzymać?

1. bakterie i wywołana przez nie paradontoza
2. przeciążenia zębów

Obie przyczyny w Pana wieku powinno się udać wyeliminować. Konieczna jest konsultacja u stomatologa.
Proszę też pamiętać o bardzo dobrej higienie jamy ustnej oraz o regularnych wizytach u higienistki.

Witam, każdy ząb ma ruchomość fizjologiczną i jeżeli to zauważył Pan u siebie to nie ma się czym martwić. Jeżeli natomiast zęby ruszają się mocniej to powinien Pan zgłosić się do stomatologa, który w razie potrzeby skieruje Pana do periodontologa. Pozdrawiam