Ból dziąseł i ruszanie się zęba

Mam dosyć poważny problem z zębami - ostatnio bolały mnie dziąsła, ale chyba niepotrzebnie zbagatelizowałam problem. Jakiś czas później jedna z trójek zaczęła się ruszać, delikatnie ale jednak. To już zęby stałe i obawiam się, że może to być parodontoza. Czy mam rację? Co mogę z tym zrobic?
KOBIETA ponad rok temu

Parodontoza jest na ogół świadectwem zaburzeń odporności organizmu i/lub zaniedbań higienicznych. Jeśli stały ząb zaczyna się ruszać - radzę udać się na wizytę do gabinetu. Higienicznie - polecam mycie i masowanie dziąseł miękką szczoteczką, regularne nitkowanie i stosowanie irygatora.

0

Pewna, niewielka ruchomość zębów jest fizjologiczna (naturalna). Jeżeli ruchomość pojedynczego zęba jest większa niż pozostałych - można szukać przyczyny miejscowej
( np.przeciążenie i in.), ale może to być również początek "parodontozy". Najlepszym rozwiązaniem problemu będzie wizyta u stomatologa.

0

Proszę zwrócić się z tym problem do Swojego lekarza albo paradontologa jak ma Pani taką możliwość.
Tak z dużym prawdopodobieństwem jest to problem z przyzębiem.

0

Niezbędna jest konsultacja stomatologiczna i wykonanie dokładnej diagnostyki RTG. Nowoczesna stomatologia pozwala sprawnie rozwiązywać problemy z dziąsłami, co spowoduje zachowanie własnych zębów przez wiele lat.

0

Leczenie paradontozy Białystok



„Leczenie paradontozy Białystok”



Ból dziąseł oraz ruszające się zęby stałe, jak w Twoim przypadku, mogą być objawem poważniejszego problemu, takiego jak parodontoza (periodontitis), ale również innych dolegliwości związanych z jamą ustną. Parodontoza to zaawansowane zapalenie dziąseł, które prowadzi do uszkodzenia tkanek wokół zębów, co może skutkować ich ruszaniem się. Ważne jest, aby podjąć odpowiednie kroki, ponieważ nieleczona parodontoza może prowadzić do utraty zębów.



Co może oznaczać ruszający się ząb? Ruszający się ząb stały, zwłaszcza trójka, może świadczyć o: Parodontozie: Objawy tej choroby to zapalenie dziąseł, ich zaczerwienienie, krwawienie (szczególnie przy szczotkowaniu), ból, a w późniejszym stadium ruszanie się zębów. Infekcja dziąseł: Zakażenie może sprawić, że ząb stanie się luźny. Bruksizm (zgrzytanie zębami): Może to prowadzić do nadmiernego zużywania się zębów i ich przesunięcia. Urazy mechaniczne: Uderzenia, które mogą uszkodzić korzeń zęba, powodując jego ruchomość.



Co możesz zrobić, jeśli podejrzewasz parodontozy? Natychmiastowa wizyta u dentysty: Jeśli zauważysz, że Twój ząb zaczyna się ruszać, nie zwlekaj z wizytą u stomatologa. Tylko lekarz może postawić diagnozę i ocenić, jak poważny jest problem. Profesjonalne oczyszczanie zębów: Dentysta lub higienistka stomatologiczna przeprowadzi dokładne oczyszczenie zębów, usuwając płytkę nazębną i kamień, które mogą przyczyniać się do rozwoju chorób dziąseł. Skaling i root planing: Jeśli problem jest poważniejszy, dentysta może zaproponować skaling (usuwanie kamienia nazębnego) oraz root planing (wygładzanie korzeni), które pomagają w leczeniu zapalenia dziąseł i przywracają zdrowie tkanek. Leczenie farmakologiczne: W niektórych przypadkach mogą być wymagane leki, takie jak antybiotyki, w celu zwalczenia infekcji bakteryjnej w jamie ustnej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty