Ból dziąseł i ruszanie się zęba

Mam dosyć poważny problem z zębami - ostatnio bolały mnie dziąsła, ale chyba niepotrzebnie zbagatelizowałam problem. Jakiś czas później jedna z trójek zaczęła się ruszać, delikatnie ale jednak. To już zęby stałe i obawiam się, że może to być parodontoza. Czy mam rację? Co mogę z tym zrobic?
KOBIETA ponad rok temu

Parodontoza jest na ogół świadectwem zaburzeń odporności organizmu i/lub zaniedbań higienicznych. Jeśli stały ząb zaczyna się ruszać - radzę udać się na wizytę do gabinetu. Higienicznie - polecam mycie i masowanie dziąseł miękką szczoteczką, regularne nitkowanie i stosowanie irygatora.

Proszę zwrócić się z tym problem do Swojego lekarza albo paradontologa jak ma Pani taką możliwość.
Tak z dużym prawdopodobieństwem jest to problem z przyzębiem.

Niezbędna jest konsultacja stomatologiczna i wykonanie dokładnej diagnostyki RTG. Nowoczesna stomatologia pozwala sprawnie rozwiązywać problemy z dziąsłami, co spowoduje zachowanie własnych zębów przez wiele lat.