Ruszanie zębów po usunięciu zęba

Witam, ostatnio miałam wyrywana szóstkę dolna, po zdiagnozowaniu nie mam objawów paradontozy , zeby mam wyczyszczone , mam jeszcze parę zębów do zrobienia. Mimo to mam wrażenie ze przednie zęby mi się ruszają i tak jakby miały zaraz wypaść. Prawidłowo myje zeby i używam nici dentystycznych.. Co to może być w takim razie ?

Dzień dobry, powodem ruchomości zębów najczęściej jest stan zapalny przyzębia. Jeżeli paradontoza została wykluczona, konieczna jest kontrola obciążenia siekaczy. Przy obniżeniu zwarcia lub innych zakłóceniach zgryzu, patologiczne siły mogą prowadzić do ruchomości zębów. Proszę skonsultować się u paradontologa lub ortodonty.