Pomiar ciśnienia a bóle głowy

mierzac cisnienie zauwazylam wyzszy puls niz cisnienie rozkurczowe np,108/51/61: 117/73/75: 118/72/77.Zaznacze,ze ostatnio budze sie z bolem glowy.Czy to jest w normie,czy mam jakas dolegliwosc?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wartości RR oraz pulsu są prawidłowe. Nie ma powodów do niepokoju. Dolegliwości bólowe głowy wymagają poszukiwania innej przyczyny.