Pomiar ciśnienia i pulsu u 35-latki

Moje ciśnienie rano po przebudzeniu 98/73 i puls 99-103 . Ten puls nie jest zbyt za wysoki przy tak niskim ciśnieniu? jak sie juz rozruszam to ciśnienie rosnie a puls maleje do 85.

Witam! Generalnie zasada jest taka, że przy niskim ciśnieniu krwi częstość pracy serca rośnie i odwrotnie - puls spada przy podwyższeniu wartości ciśnienia. Występująca u Pani zależność jest więc jak najbardziej prawidłowa. Optymalna częstość pracy serca 35-latki (mimo iż mieści się w granicach normy) powinna być jednak nieco niższa. W tej sytuacji warto zastanowić się czy taki stan rzeczy nie jest związany z nadwagą czy nadczynnością tarczycy.