Uczucie senności i wyniki pomiaru ciśnienia tętniczego

Ostatnimi dniami czuję się śpiąca i mierząc ciśnienie tętnicze( aparatem nadgarstkowym) wychodzi mi np teraz wieczorem: skurczowe 104/ 75 rozkurczowe ,76 puls lub wcześniejsze wyniki 96/ 73, puls 73 ogólnie zauważyłam że rozkurczowe mam poniżej 80 mmhg co wcześniej miałam je miedzy 80 - 99, mam 33 lata i jestem kobietą, mam półroczne dziecko i mniej sypiam ale nie wiem czy to może mieć wpływ, i jeszcze pytanko co to znaczy ciśnienie optymalne? Z góry dziękuje za odpowiedz Pozdrawiam

Proponowałabym wykonać u lekarza rodzinnego podstawowe badania laboratoryjne z krwi (morfologia, TSH).
Ciśnienie tętnicze to wypadkowa wielu różnych czynników, w tym masy ciała, wysokości, tempa życia, diety itp. Potrzebne jest więcej informacji aby móc cokolwiek powiedzieć o optymalnym dla Pani ciśnieniu tętniczym.
Proszę pójść do lekarza rodzinnego na wizytę kompleksową.