Pomiar cukru we krwi godzinę po spożyciu posiłku

witam ma pytanie godzine po posiłku poziom cukru zmierzony glukometrem wynosil 151 po chwili 144 później po jasis 2 minutach 118 czy glukometr może być wadliwy i jakie sa normy glukometru

Glukometr można sprawdzić w poradni cukrzycowej. Wykonywanie pomiarów co chwilę może dawać takie wyniki z uwagi na chwilowe skoki hormonów, nie należy tego robić, chyba że wynik jest bardzo niski lub bardzo wysoki, wtedy powtarzamy dla kontroli.