Skoki cukru a mierzenie glukozy we krwi

WITAM MaM pytanie bo nie wiem czy to nie blad pomiaru.okolo poltorej godziny po posilku slodkim "lody" cukier 105 po chwili zmierzylam znow 110 i tak 5 razy dalsze wyniki to 133 kolejny 121 i ostani 114 prosze powiedziec blad wynikow czy skoki cukru ? czy jest prawdopodobienstwo ze mam cukrzyce? oraz co moze byc przyczyna skokow cukru we krwi?dodam ze na czczo mam w okolicy 90-104 w zaleznosci co zjadlam poznym wieczorem .

Witam,

glukometry często pokazują przybliżony wynik. Stąd róże wyniki - szczególnie, że czas upływał i zachodziły pewne zmiany w stężenie glukozy we krwi.

Nie łączyłabym tego jednak ze skokami cukru we krwi. Każdy z pomiarów po posiłku był OK.

Pozdrawiam