Pomiar płodu w 17 tygodniu ciąży

Witam, jestem w 17 tygodniu ciąży, dziecko mierzy 15cm i waży 130g. Czy to jest normalne, dziecko nie za szybko się rozwija?

Lek. Tomasz Budlewski

Rozwój dziecka jest bardzo indywidualną kwestią. Jedne dzieci rozwijają się szybciej drugie wolniej. Czy 17 tydzień to wiek ciąży wyliczony z miesiączki czy pierwszego badania USG? Proszę udać się do swojego ginekologa.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli pisząc "dziecko mierzy" ma Pani na myśli CRL, to jest ono nieco za duże w stosunku do wieku ciąży oraz masy ciała płodu, która jest nieco za niska. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem, który prowadzi Pani ciążę. Polecam także przeczytanie artykułu: http://parenting.pl/portal/17-tydzien-ciazy.