Pomiar poziomu cukru przy pomocy glukometru

Witam Panie doktorze, mam pytanie odnośnie glukomrtrów jak również poziomów cukru we krwi. Wiele współczesnych glukometrów wyposażone jest w funkcję oznaczania pomiaru po i przed posiłkiem. Czy przed posiłkiem można nazwać np pomiar wykonany po upływie 2h po ostatnim posiłku ? Analogicznie czy pomiar po posiłku to taki który wykonano przed uplywem 2h od posiłku ? Przyznam sie szczerze że w tej kwestii "zgłupiałem" i nie wiem co o tym myśleć. Mój e-mail

Witam Panią,

Wartości glikemii oznaczane przed posiłkami: są to stężenia glukozy we krwi oznaczane tuż przed głównymi posiłkami,zaś za glikemie po posiłkach - przyjmuje się pomiary wykonywane po upływie 2 h od spożytych posiłków. Tak właśnie powinny być wykonywane pomiary glikemii. Dlatego pomiaru wykonanego 2 h po posiłku nie możemy uznać za pomiar przedposiłkowy.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz