Pomiar tętna i ciśnienia krwi oraz nadmierna potliwość

Mam tętno 120, ciśnienie 115/85, intensywnie się pocę, lekarz pierwszego kontaktu skierował mnie na EKG (wynik prawidłowy), mocz (wynik prawidłowy) i morfologię - wynik nieprawidłowy: limfocyty 3,56 (max norma 3,50), monocyty 10,8 (max norma 10), neutrofile 36,5 (min norma 40). Leczyć to tętno czy zignorować i jak leczyć? Z góry dziękuję.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podwyższone tętno wraz z intensywnym poceniem to objawy, które mogą być konsekwencją nadczynności tarczycy. Sugeruję zatem oznaczyć TSH. A propos wyników morfologii... W opisie podano tylko niektóre wartości, co uniemożliwia wiarygodną interpretację.