Pomieszanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Od 4 lat biorę tabletki Y**** pożyczyłam koleżance 2 tabletki ze swojego blistra, ona oddała mi potem te 2 tabletki ale to nie były Y***, tylko jak powiedziała, jakieś tabletki zastępcze, które mają taki sam skład jak moje. Więc wzięłam te 2 tabletki jako ostatnie, czyli zażyłam je w piątek i sobotę. Zwykle po skończeniu jednego blistra okres pojawiał się w środę, a teraz dostałam w poniedziałek (tak jeszcze nigdy się nie zdarzyło). I teraz moje pytanie brzmi, czy powinnam dla pewności zażyć pierwszą tabletkę w piątek, czy może jak zwykle w niedzielę (dodam że w sobotę miał miejsce stosunek)?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli tabletki miały dokładnie ten sam skład, to nie ma powodów do zmiany czegokolwiek. Proszę się trzymać swojego schematu przyjmowania tabletek. Przesunięcia krwawienia z odstawienia mają czasem miejsce i nie muszą mieć związku z innymi tabletkami przyjętymi w ostatnie dwa dni.

Pozdrawiam serdecznie!