Pominęłam dwie tabletki antykoncepcyjne. Co dalej?

Witam, tabletki przyjmuję już 4 miesiące. Pigułki zaczynam brać od niedzieli. Ostatnio posiałam gdzieś tabletki i znalazłam po 2 dniach. Tabletkę z środy i czwartku przyjęłam w piątek ok. godziny 14.00, a tabletkę za piatek normalnie, tak jak zawsze, o godzinie 19.00 (był to pierwszy tydzień cyklu). Od tego czasu mam brązowe plamienia. Wczoraj zaczął się drugi tydzień, a w środę ok. godziny 15.00 doszło do stosunku. Czy jest duża prawdopodobność zajścia w ciążę? Czy mam odstawić tabletki? Czy dokończyć opakowanie normalnie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przez pierwszy tydzień po pominięciu tabletki powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywy). Nie zrobiła Pani tego, więc ciąża nie jest wykluczona. Proszę nadal przyjmować tabletki i wykonać test ciążowy po 10 dniach od stosunku.