Pominięcie dwóch jasnoróżowych tabletek i współżycie w dniu przyjęcia 22. pigułki

Pominęłam 2 tabletki jasnoróżowe(z ostatniego tygodnia nr 23 i 24) a dzisiaj powinnam zażyć tabletkę placebo. Współżyłam z mężem w dniu przyjęcia ostatniej tabletki nr 22. Co teraz mam robić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji proszę niezwłocznie udać się do lekarza ginekologa. Istnieje zwiększone ryzyko ciąży.