Pominięcie pigułki a prawdopodobieństwo ciąży

Witam:-) Mam pytanie odnośnie prawdopodobieństwa ciąży. W trzecim tygodniu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych pominęłam pigułkę, minęło 12 godzin więc przyjęłam ją jak najszybciej i po skończonym opakowaniu zaczęlam nastepne opakowanie. Problem polega na tym ze przy nastepnym opakowaniu znow zapomnialam tabletki z 12 godzinnym opóźnieniem tyle ze bylo to w drugim tygodniu. Wobec tego czy mogę być w ciąży czy nie muszę się martwić? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Istnieje możliwość ciąży w opisanym powyżej przypadku choć jednak nie jest ono duże ( pamiętać należy o tym, że pominiecie właściwej pory zażycia tabletki powoduje spadek skuteczności antykoncepcji). Dla pewności można wykonać test ciążowy po przynajmniej 14 dniach od stosunku. Pozdrawiam