Pominięcie przerwy pomiędzy opakowaniami tabletek a wyjazd

Witam, biorę pierwsze w życiu opakowanie tabletek antykoncepcyjnych (Naraya Plus). Od czwartku tj. 5.02.15 zaczynam przerwę, ale chcę ją pominąć ze względu na to, że mam wyjazd i okres nie będzie mu sprzyjał. Czy mogę ją pominąć nawet gdy to moje pierwsze opakowanie? Czy będę nadal zabezpieczona i nie bede musiała stosować dodatkowych zabezpieczeń (np. prezerwatyw), gdy nie zrobię tej przerwy?

Aleksander Ropielewski

Tak, może Pani pominąć przerwę z odstawienia, bez negatywnego wpływu na ochronę antykoncepcyjną.