Pominięcie tabletek antykoncepcyjnych Lesinelle

Witam ... W czwartek zaczęłam brać tabletki zaczęłam od napisu ":czw" a więc wzięłam w czwartek piątek sobotę a gdy w niedziele chciałam wziąć okazało sie że nie mam tabletki z niedzieli wtorku i środy"zaczynając od początku tygodnia ... Wychodzi na to że zgubiłam je co dalej .. Czy tableti dędą działąć normalnie i czy mogę skończyć branie tabletek dwa dni prędzej ? Tabletki nazywają się "Lasinelle"

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, Lesinelle jest preparatem 2-składnikowym, ale wszystkie tabletki mają ten sam skład (dni tygodnia mają jedynie ułatwić orientację i zapobiec pominięciu dawki) można je stosować zamiennie. Pominięcie dawek, czy ew. skończenie przyjmowania ich wcześniej spowoduje obniżenie skuteczności terapii antykoncepcyjnej.