Pominięcie tabletek placebo w antykoncepcji hormonalnej

Witam! biore tabletki antykoncepcyjne lesiplus a w nich jest 25 tabletek hormonalnych i 3 placebo i zamiast wiząć 4 dni temu rozpocząć 3 tableti placebo to wziełam normalne białe zwierajace hormony czy coś mi będzie z tego powodu?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jednorazowa pomyłka z dużym prawdopodobieństwem nie będzie miała istotnego wpływu na profil hormonalny. Proszę jednak starać się nie dopuszczać do takich sytuacji zbyt często, a najlepiej wcale.