Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej i stosunek z partnerem a dalsze postępowanie

Dzis przyjelam 7 i 8 tabletke z blistra od razu bo chyba wczoraj zapomnialam. Mam ostatnio tyle na. Glowie, ze zapominam o nich i biore rano' tabletki biore regularnie od 4 lat i boje sie czy nie bede w ciazy, poniewaz odbylam z partnerem stosunek w sobote i niedziele rano. Co zrobic brac bez przerwy? Zrobic test za 7 dni dla pewnosci? Czy jeszcze inne rozwiazanie?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w przypadku pominięcia tabletki powinna Pani zastosować dodatkową metodę antykoncepcji przez min. 7 dni. Szansa na zajście w ciążę jest niewielka, ale dla pewności można wykonać test ciążowy - będzie on jednak wiarygodny dopiero w terminie spodziewanej miesiączki.