Pominięcie tabletki Daylette a seks

Witam :-) zażywam tabletki daylette od półtora roku. Ostatnio zapomniałam wziąć jednej tabletki w 10 dniu cyklu, dwa dni później współżylam z chłopakiem bez zabezpieczenia, który zakończył we mnie. Jakie jest ryzyko ciąży?

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko jest dokładnie oszacować ryzyko. Natomiast na pewno ono istnieje i jest większe niż przy stosowanej antykoncepcji. A czy postąpiła Pani zgodnie z zaleceniami producenta leku co do pominięcia tabletki?