Pominięcie tabletki Novynette a odpowiednie działania

Witam, mam okropny dylemat! Zapomniałam zażyć tabletki antykoncepcyjnej ostatniego dnia drugiego tygodnia, wzięłam ją razem z tabletką z pierwszego dnia tygodnia trzeciego (nie minęły 24 godziny). Nie jestem pewna, czy teraz powinnam stosować się do instrukcji mówiącej o pominięciu tabletki w drugim tygodniu, czy może raczej dmuchać na zimne i i zastosować się do instrukcji na tydzień trzeci? Dodam, że są to tabletki Novynette i biorę je już od siedmiu miesięcy. Z góry dziękuję za odpowiedź!

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierować się zgodnie z instrukcją czyli 2 tygodnia. Dla pewności proponuję stosować dodatkowe metody antykoncepcji.