Pominięcie tabletki w drugim tygodniu przyjmowania

Witam. Pominęłam tabletkę w drugim tygodniu przyjmowania i przyjęłam ją jednocześnie razem z kolejną o tej samej porze co każdą poprzednią (o 20.00). Czy dobrze zrobiłam, muszę zabezpieczać się przed niechcianą ciążą? Z góry dziękuję za pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Rozumiem,że stosuje Pani preparat do doustnej złożonej antykoncepcji hormonalnej. W przypadku pomięcia tabletki w drugim tygodniu nie są wymagane dodatkowe metody antykoncepcyjne, jesli przez poprzednich 7 dni preparat przyjmowano prawidłowo. W innym przypadku zalecane jest stosowanie dodatkowych metod antykoncepcyjnych przez 7 kolejnych dni