Pominięta tabletka, współżycie bez zabezpieczenia a ciąża

Witam, zdazylo mi sie zapomniec piatej tabletki w ostatnim tygodniu. wspolzylam bez zabezpieczenia, a zapomniana tabletke wzielam razem z kolejna po uplywie 18h. Czy jest mozliwość zajascia w ciaze?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Z racji tego, że tabletka została pominięta w 3 tygodniu, ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo niskie, jeżeli wcześniejsze tabletki przyjmowała Pani regularnie. W przypadku wątpliwości można wykonać test ciążowy po 10 -14 dniach.
Pozdrawiam