Pomoc w interpretacji wyniku posiewu moczu u 4-latka

witam, otrzymałam wynik posiewu moczu mojego 4 letniego synka który ma stwierdzone powiekszenie ukm, nie wiem jak mam rozumieć ten wynik - wyhodowano różnorodną florę bakteryjna 10^3/ml moczu. zaznacze że wynik dostałam już następnego dnia po oddaniu próbki, że synek przed zrobieniem siusiu mówi ała, że ma ciśnienie średnio na dobę 150 na 110 i ma problemy z wypróznianiem ma zaparcia. prosze o odp jak mam interpretować ten wynik. dodam jeszcze że synek oddaje ok 3 litrów moczu na dobę,dziekuje

Witam, posiew jest niemiarodajny - świadczyć może o braku zakażenia i/lub zanieczyszczeniu w trakcie pobierania moczu. Wobec innych niepokojących objawów (skargi przy siusianiu, nadciśnienie, znacznie zwiększona diureza) to chyba Pani troska o wynik posiewu jest co najmniej nieporozumieniem. Proszę zaufać lekarzom, przed którymi chyba niełatwe zadanie. Pozdrawiam RH