Pomyłka w zastosowaniu tabletek Lesinelle

Witam, zazwyczaj biorę tabletki anty o ok. godzinie 21:30. Wczoraj współżyłam ze swoim chłopakiem i zapomniałam wziąć tabletki. Wzięłam ją dzisiaj o 6 rano.Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jeśli zapomniałam 4 tabletki z kolejnego opakowania a nie minęła przerwa 12h? Tabletki anty biorę ok. pół roku i ich nazwa to Lesinelle

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli przerwa była krótsza niż 12 godzin nie ma powodów do niepokoju - skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana.