Jak przyjąć drugie opakowanie tabletek?

Witam, Tabletki antykoncepcyjne przyjmuję już od około 2 lat. Zawsze mam ustawiony budzik i przyjmuję tabletki około godziny 22-23. Kiedyś zdarzyło mi się zapomnieć o tabletce i zamiast wieczorem wzięłam rano przed upływem 12h ale to był tydzień 2 brania tabletek. Niestety wczoraj zapomniałam ustawić budzik i nie przyjęłam 3 od końca opakowania tabletki,dzisiaj około godziny 8:10 przypomniałam sobie i zażyłam 2 tabletki dla pewności. Do końca opakowania na tą chwilę mam jeszcze 2 tabletki. Czy robić przerwę 7 dniową jak zalecają na innych forach lub nie robić jej w ogóle i przyjmować drugie opakowanie czy przyjęcię tabletki przed upływem 12h w trzecim tygodniu nadal daje ochronę ? Z góry dziękuję za wszelkie informacje Pozdrawiam

Nie przyjmuje się zaległych tabletek na raz, nie zwiększa to skuteczności. Nie ma pewności co do zapewnienia ochrony. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.