Pomyłka w zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych a możliwość ciąży

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne od dwóch lat. Niestety ostatnio zapomniałam przyjąć 4 i 5 tabletki z pierwszego tygodnia. W tym czasie współżyłam z chłopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia. Jaka jest możliwość, że jestem w ciąży. Dodam, że jestem chora na niedoczynność tarczycy.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ zapomniała Pani dwóch tabletek, a w tym czasie współżyła Pani z partnerem, ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy. Wynik powinien być wiarygodny około 14 dni po stosunku.