Pomyłka w zażywaniu Yaz

Zarzywam leki antykoncepcyjne Yaz od lat jednak w pierwszym tygodniu zarzywania tabletek zapomniałam o jednej a wspolzylam Wiem ze w takim wypadku należy skontaktować sie z lekarzem czego nie zrobiłam Dalej zarzywalam leki i wspolzylam dodatkowo zabezpieczajac sie prezerwatywa Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążęCzy na wynik testu ciazowego ma wpływ zarzywanie leku orungal i lekow antykoncepcyjnych Miesiczka jeszcze nie wystąpiła mimo ze dziś jest ostatni dzien brania tabletek placebo

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji istnieje zwiększone ryzyko ciąży. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia proszę wykonać test ciążowy. Po takim czasie od stosunku powinien być już wiarygodny. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem. Stosowanie wymienionych leków nie wpływa na wynik testu.