Ponowna przepuklina brzuszna a ciąża

Witam, mam przepuklinę brzuszna operowana byla ona wczesniej bez użycia siatki niestety znów mi pekla i mam dość spora przepuklinę. Moje pytanie jest czy z ta przepuklina mogę zajść w ciążę czy nie powiększy ona sie do olbrzymich rozmiarów, badz czy po operacj z użyciem siatki mogę zajść w ciążę czy ta siatka sie nie rozerwie ? Tak czy inaczej będę miała CC bo pierwsza ciaza tez byla rozwiazana poprzez CC.

Witam.
Proponowałbym zrobić porządek z przepukliną przed zajściem w ciążę. Siatka po wgojeniu na pewno nie pęknie w czasie ciąży. Natomiast niezoperowana przepuklina w czasie ciąży może się powiększyć, a nawet uwięznąć, co może wymagać operacji w czasie ciąży. Także lepiej zoperować przepuklinę, odczekać do zagojenia i dopiero planować ciążę. Pozdrawiam.