Przepuklina brzuszna powstała po ranie operacyjnej żołądka

Będę miała 3 operację przepukliny brzusznej powstała po ranie operacyjej żołądka. Mam wszytą siatkę ktora bokiem puściła. . Lekarz robiący mi USG powiedział ze mam jelita na wierzchu. . Mam pytanie jakiej najlepiej użyć teraz siatki .. Wiem ze są teraz jakieś nowe mogła bym ja kupic sama jeżeli szpital by takiej nie posiadał. . Mam 57 lat . Przepuklina jest na wysokości zoładka i taka wielka ze nie mogę jej objąc jedną dłonią. Proszę o radę .

Witam.
Nie wiem, jakie siatki ma Pani na myśli. Podejrzewam, że chodzi o siatki najelitowe. Są dość drogie, w granicach 3000 zł. Mają też swoje wady - dają zrosty, czasem nawet niedrożność. W przypadku zakażenia takiej siatki jest duży problem, gdy trzeba ją wyciąć. Także proszę nic nie robić na własną rękę tylko skonsultować się z osobą, która ma operować. Może wystarczy po prostu zrobić zabieg laparoskopem i wejść od strony brzucha i od tyłu założyć siatkę, która powinna być dostępna w szpitalu. Natomiast po zabiegu należy zakupić pas brzuszny i chodzić cały czas w tym pasie. Powinno to zmniejszyć szansę nawrotu przepukliny. Pozdrawiam i życzę zdrowia

Sukces tego typu operacji w małym stopniu zależy od rodzaju wszywanej siatki. Każda kolejna operacja jest trudniejsza. Należałoby Pewnie pomyśleć o operacji rozsunięcia mieśni brzucha. Radziłbym wyszukać ośrodek mający duże doświadczenie w tego typu zabiegach.