Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ponowne założenie licówki kompozytowej

Licówka- zdjęcie i ponowne przyklejenie? Czy jest możliwość ściągnięcia licówki kompozytowej (directveaner)i ponowne jej cementowanie? Kolejny problem z moimi 2,5 mies licówkami - jedna z dwójek nie trzyma koloru.Od pewnego czasu widzę, ze jest w całości bardziej żółta niż jedynki i druga dwójka (kolejno zęby są nieco ciemniejsze ale symetrycznie). Na tymże zębie wystąpiło odbarwienie (zółta plama). O czym to wszystko świadczy?Czy można użyć podbarwiacza, farbki do powierzchownego maskowania?
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na afty

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk Stomatolog

zdjęcie licówki prawidłowo zacementowanej wiąże się z jej zniszczeniem - możliwa jest natomiast korekta estetyczna w ustach pacjenta

Licówka, o której Pani wspomina, jest "gotową" licówką - użycie podbarwiacza nie jest możliwe. Do zmiany koloru mogło dojść na skutek działania różnych czynników ( przede wszystkim nie przestrzeganie "białej" diety przez odpowiednio długi czas po jej zacementowaniu ).
Można, a nawet trzeba zdjąć licówkę, jednak ten zabieg wiąże się z jej uszkodzeniem, co uniemożliwia ponowne zacementowanie. Musi być Pani przygotowana na zacementowanie nowej licówki.
Jednak nie znam sytuacji wyjściowej, a to utrudnia dokładną diagnostykę.
Najlepszym wyjściem będzie wizyta u lekarza, który zna Pani historię. Na pewno znajdzie najlepsze dla Pani rozwiązanie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy