Ponowne założenie licówki kompozytowej

Licówka- zdjęcie i ponowne przyklejenie? Czy jest możliwość ściągnięcia licówki kompozytowej (directveaner)i ponowne jej cementowanie? Kolejny problem z moimi 2,5 mies licówkami - jedna z dwójek nie trzyma koloru.Od pewnego czasu widzę, ze jest w całości bardziej żółta niż jedynki i druga dwójka (kolejno zęby są nieco ciemniejsze ale symetrycznie). Na tymże zębie wystąpiło odbarwienie (zółta plama). O czym to wszystko świadczy?Czy można użyć podbarwiacza, farbki do powierzchownego maskowania?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

zdjęcie licówki prawidłowo zacementowanej wiąże się z jej zniszczeniem - możliwa jest natomiast korekta estetyczna w ustach pacjenta

Licówka, o której Pani wspomina, jest "gotową" licówką - użycie podbarwiacza nie jest możliwe. Do zmiany koloru mogło dojść na skutek działania różnych czynników ( przede wszystkim nie przestrzeganie "białej" diety przez odpowiednio długi czas po jej zacementowaniu ).
Można, a nawet trzeba zdjąć licówkę, jednak ten zabieg wiąże się z jej uszkodzeniem, co uniemożliwia ponowne zacementowanie. Musi być Pani przygotowana na zacementowanie nowej licówki.
Jednak nie znam sytuacji wyjściowej, a to utrudnia dokładną diagnostykę.
Najlepszym wyjściem będzie wizyta u lekarza, który zna Pani historię. Na pewno znajdzie najlepsze dla Pani rozwiązanie.