Porada ortodontyczna dotycząca zęba poza łukiem

Dzień dobry, Mam 23 lata i chcę założyć aparat ortodontyczny. Moja wada jest taka, że ząb kieł nie mieści mi się po jednej stronie w łuku i jest nad nim w dziąśle dokładnie pomiędzy dwójką a czwórką. Czy bezpieczne jest aby usunąć czwórkę i na jej miejsce naprostować kła czy lepiej usunąć ósemkę i przesunąć wszystkie zęby od dwójki do tyłu żeby zrobić miejsce dla kła bez wyrywania zęba z przodu?

Ortodonta na podstawie badania i analizy cefalometrycznej zaproponuje najbardziej właściwe leczenie dla Pani. Czasami trzeba usunąć zęba przedtrzonowego, a czasami ósemkę - wiele czynników ma wpływ na wybór postępowania. Jest on indywidualny dla każdego pacjenta.