Poranna biegunka i ból brzucha

Witam. Mój problem dotyczy porannej biegunki, pojawia się zawsze kiedy muszę nagle nad ranem wstać i wyjść z domu bez śniadania(często pod wpływem adrenaliny i w szybkim tempie). Wtedy zawsze po jakimś czasie dopada mnie ból brzucha i rozwolnienie nie do zatrzymania. Zawsze po skorzystaniu z toalety(o ile takowa jest w pobliżu) przychodzi ulga i bóle brzucha ustępują. Stolec jest wtedy zawsze taki sam -luźny,wodnisty bez stałych elementów. Proszę o wskazówki dotyczące eliminacji tego problemu.

Opisane problemy mogą być fizjologiczną reakcją na stres (zarówno związany z pośpiechem, jak i zmianą związaną ze zwyczajowym funkcjonowaniem przewodu pokarmowego polegającą na spożywaniu śniadania). Najlepiej radzić sobie z problemem wstając odrobinę wcześniej i wykonywać wszystkie czynności na spokojnie, nie pomijając śniadania. Jeżeli jest to niemożliwe to przed snem wypić melisę, a potem po przebudzeniu spożyć cokolwiek na szybko np. jogurt pitny, baton muesli, banana. To powinno pomóc w uregulowaniu pracy przewodu pokarmowego.