Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Porażenie nerwu twarzowego trójdzielnego

Witam, 2 grudnia 2014r. dostałam porażenia nerwu twarzowego trójdzielnego. Byłam w 9 miesiącu ciąży. Przyczyną było prawdopodobnie przewianie. Otrzymałam witaminy Neurowit i Wit. PP + krople i żel do oka. Urodziłam 15 stycznia. Tydzień później rozpoczęłam fizykoterapię - 10 zabiegów: bioptron, galwanizacja, elektrostymulacja, laser. Minęło dwa i pół miesiąca i nie ma właściwie żadnej poprawy (niewielka w obrębie ust). Karmię piersią. Czy mogę zastosować jakieś leczenie? Co robić? Proszę o pomoc.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Podstawowe badanie okulistyczne

W przypadku rehabilitacji nerwu trójdzielnego potrzeba czasu. Proponuję uzbroić się w cierpliwość i każdego dnia ćwiczyć przed lustrem coś na wzór mimiki twarzy - wydymać policzki, utrzymywać powietrze, próbować robić miny zdziwionej, złej, itp. Rehabilitacja neurologiczna niestety jest długotrwała ale i skuteczna.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0
Mgr MaĹgorzata Groszek
Mgr MaĹgorzata Groszek Fizjoterapeuta

Witam, nerw twarzowy i nerw trójdzielny to dwa różne nerwy.
W rehabilitacji porażenia nerwu twarzowego, bardzo dobre rezultaty daje plastrowanie (kinesiology taping), które wspomoże działanie porażonych mięśni.Może Pani również wybrać się do fizjoterapeuty na terapię indywidualną, gdzie terapeuta będzie starał się zaktywować porażone mięśnie.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy